ZÁVAZEK K ZÁSADNÍ ZMĚNĚ

Novavax, Inc. je globální biotechnologická společnost, která se zavázala pomáhat celosvětově řešit závažná infekční onemocnění prostřednictvím objevování, vývoje a dodávání inovativních vakcín pacientům po celém světě.

Naše mise

Nikdy nepolevíme v naší snaze chránit zdraví lidí po celém světě.

Společnost Novavax je tu proto, aby něco změnila. Jsme biotechnologická společnost zaměřená výhradně na vývoj život zachraňujících vakcín pro boj s infekčními nemocemi.

Náš závazek je podpořen seriózní vědou prověřenou desetiletími výzkumu, vakcínami vyvinutými na základě spolehlivé technologie a globální sítí, která pomůže zajistit, aby se naše vakcíny dostaly ke každému, kdo je potřebuje.

Náš přístup v oblasti životního prostředí, sociálních věcí a řízení (ESG)

Posláním Novavaxu je chránit zdraví lidí na celém světě a dodržovat nejvyšší standardy podnikového řízení. Zjistěte více o našich iniciativách v oblasti životního prostředí, sociálních věcí a řízení (ESG).

Environmental, social, and governance image

Místní vedení

Jakub Kronovetr, PhD
Jakub Kronovetr, PhD
Ředitel výrobního závodu,
Novavax CZ
Eva Kuncová
Eva Kuncová
Finanční a personální ředitelka výrobního závodu,
Novavax CZ
Alvar Paz
Alvar Paz
Generální manažer,
Novavax - Evropa
Dirk Poelaert
Dirk Poelaert
Senior Director,
Medical Affairs,
Europe
Obecné dotazy

+420 228 880 267
09:00 - 17:00
Pondělí–pátek

Sídlo společnosti: Líbalova 2348/1, Chodov, 149 00 Praha 4, Česká republika

Výrobní závod: Bohumil 138, 281 63 Jevany, Česká republika

Kontaktní údaje pro média

E-mail: [email protected]
Telefonní číslo: +41 44 553 05 71

Kontaktní údaje pro investory

Ke kontaktování člena týmu pro vztahy s investory

Historie společnosti
Novavax CZ

o první světové válce vznikl v Bohumili na území bývalé zemědělské usedlosti výrobní úsek prvního Státního zdravotního ústavu Československé republiky. Jeho úkolem bylo vyvíjet a vyrábět séra a očkovací látky a kontrolovat kvalitu potravin a léčiv.

Po druhé světové válce se Státní zdravotní ústav přesunul do Prahy a v Bohumili zůstala jen jeho část vyrábějící séra a očkovací látky. Po sametové revoluci bylo rozhodnuto o výstavbě závodu na zpracování plazmy. Ten však nebyl nikdy dokončen a v roce 2001 výrobní areál zakoupila americká společnost Baxter.

Společnost Baxter se zde až do roku 2015 věnovala výrobě vakcín proti sezónní i pandemické chřipce s využitím pokročilé bezsérové Vero cell technologie. Následně byla společnost ve vlastnictví Serum Institute of India, největšího výrobce vakcín na světe. S příchodem koronavirové pandemie byl závod v roce 2020 koupen americkou společností Novavax.