ZÁVAZEK K ZÁSADNÍ ZMĚNĚ

Novavax, Inc. je globální biotechnologická společnost, která se zavázala pomáhat celosvětově řešit závažná infekční onemocnění prostřednictvím objevování, vývoje a dodávání inovativních vakcín pacientům po celém světě.

Naše mise

Nikdy nepolevíme v naší snaze chránit zdraví lidí po celém světě.

Společnost Novavax je tu proto, aby něco změnila. Jsme biotechnologická společnost zaměřená výhradně na vývoj život zachraňujících vakcín pro boj s infekčními nemocemi.

Co nás odlišuje? Seriózní věda prověřená desetiletími výzkumu. Vakcíny vyvinuté na základě spolehlivé technologie, které jsou jak bezpečné, tak účinné.

A globální síť, která pomůže zajistit, aby se naše vakcíny dostaly ke každému, kdo je potřebuje.

Novavax CZ

Společnost Novavax CZ se sídlem v Bohumili u Kostelce nad Černými lesy v České republice je nejmodernější výrobní závod na výrobu vakcín a biologických přípravků. Věnuje se výrobě vakcín, které pomáhají chránit globální zdraví. Výrobní závod v současné době zaměstnává přibližně 425 vědců, inženýrů a podpůrných pracovníků s odbornými znalostmi v oblasti výroby vakcín, výroby biologických přípravků a výrobního inženýrství. Společnost Novavax CZ nadále roste s tím, jak rosteme my a rozšiřujeme naše možnosti.

Czech Republic location

Místní vedení

Jakub Kronovetr, PhD
Jakub Kronovetr, PhD
Ředitel výrobního závodu,
Novavax CZ
Eva Kuncová
Eva Kuncová
Finanční a personální ředitelka výrobního závodu,
Novavax CZ
Alvar Paz
Alvar Paz
Generální manažer,
Novavax - Evropa
Obecné dotazy

+420 228 880 267
09:00 - 17:00
Pondělí–pátek

Více informací je k dispozici na naší globální webové stránce novavax.com.

Naše adresa: 
Závod v Bohumili: Bohumil 138, 281 63 Jevany, Česká republika
Kancelář v Praze: Kancelář Opatov Park, Líbalova 2348/1, Praha - Opatov, Česká republika

Kontaktní údaje pro média

E-mail: 
Telefonní číslo: +41 44 553 05 71

Kontaktní údaje pro investory

Ke kontaktování člena týmu pro vztahy s investory

Historie společnosti
Novavax CZ

Po první světové válce vznikl v Bohumili na území bývalé zemědělské usedlosti první Státní zdravotní ústav Československé republiky. Jeho úkolem bylo vyvíjet a vyrábět séra a očkovací látky a kontrolovat kvalitu potravin a léčiv. Po druhé světové válce se Státní zdravotní ústav přesunul do Prahy a v Bohumili zůstala jen jeho část vyrábějící séra a očkovací látky, která působila pod jménem Biogena či později Sevac.

Po sametové revoluci byl v Bohumili vybudován závod na zpracovávání krevní plazmy. V roce 2001 výrobní areál zakoupila americká společnost Baxter a až do roku 2015 zde probíhala výroba vakcín proti chřipce s využitím pokročilé bezsérové Vero cell technologieV, která byla zamýšlena pro její evropskou vakcínovou divizi. Následně zařízení od společnosti Baxter zakoupila společnost Cyrus Poonawalia Group. V roce 2020 byl bohumilský závod převzat americkou společností Novavax s cílem rozšířit výrobní kapacity společnosti a rychle tak reagovat na narůstající poptávku po vakcíně proti COVID-19.